فسفو پاور باکتر دایان

Phospho Power Bacter Dayan
میانگین رتبه :
10 قلم

کود فسفوپاورباکتر دایان باعث حلالیت فسفر نامحلول موجود در خاک می‌شود. در این کود میکروبی مجموعه‌ای از سویه‌های .Bacillus sp و .Pseudomonas sp بومی ایران برای افزایش عملکرد بالای محصول مورد استفاده قرار گرفته است.

قیمت :
115٬000 ‎تومان
تعداد

کود فسفوپاورباکتر دایان باعث حلالیت فسفر نامحلول موجود در خاک می‌شود. در این کود میکروبی مجموعه‌ای از سویه‌های .Bacillus sp و .Pseudomonas sp بومی ایران برای افزایش عملکرد بالای محصول مورد استفاده قرار گرفته است. فسفر یکی از عناصر غذایی پرمصرف براي رشد و نمو گیاهان محسوب می‌شود.قسمت عمده فسفر موجود در خاک به شکل غیر قابل جذب (نامحلول) برای گیاه بوده و میزان فسفر قابل جذب (محلول) برای گیاهان در خاك‌های کشاورزی بسیار ناچیز است. قسمت اعظم منابع فسفر غیر قابل جذب در خاک‌های کشاورزی در نتیجه مصرف مداوم کودهای شیمیایی فسفاته بوجود آمده است. تجمع ترکیبات فسفاته غیر قابل جذب در خاک‌های کشاورزی، جذب عناصر دیگر توسط گیاه را مختل خواهد نمود. علاوه بر آن، استفاده مداوم از کودهای شیمیایی فسفاته باعث افزایش فرسایش خاک، کاهش حاصلخیزی و آلودگی‌های شدید زیست محیطی شده است. باکتری‌های حل کننده فسفات (Phosphate Solubilizing Bacteria) با انحلال منابع فسفات معدنی نامحلول موجود در خاک مانند تري کلسیم فسفات، دي کلسیم فسفات هیدروکسی آپاتیت، سنگ فسفات و تبدیل این ترکیبات به فرم قابل جذب، نیاز گیاهان را به فسفر تأمین می‌کنند. جمعیت این باکتری‌ها امروزه در خاک ریزوسفر به دلیل عملیات خاک‌ورزی نامناسب، استفاده مداوم از سموم، علفکش‌ها و کودهای شیمیایی به شدت کاهش پیدا کرده است. این مایه تلقیح با میکروارگانیسم‌های بومی علاوه بر تأمین فسفر مورد نیاز گیاهان با تولید فیتوهورمون‌ها، اسید‌های آلی و قارچ کش‌ها باعث افزایش عملکرد گیاهان شده، pH خاک را تنظیم نموده، قابلیت جذب دیگر عناصر را افزایش داده و باعث اصلاح و احیاء خاک باغات و مزارع خواهد شد.

مزایای فسفوپاورباکتر دایان

  • حاوی باکتری های آزادزی حل کننده فسفر غیرقابل جذب و تبدیل به فرم قابل جذب برای گیاه
  • حاوی سویه‌های بومی ایران با سازگاری بالا به شرایط اقلیمی ایران
  • سویه‌های منتخب در این محصول در کنار فعالیت اصلی خود توانایی تولید ترکیبات ضد تنش و آزاد سازی عناصر ریز مغذی موجود در خاک را نیز دارند.
دایان

نظر خود را بنویسید

فسفو پاور باکتر دایان

نظر خود را بنویسید

4 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: